در جهت تحقق عدالت اجتماعی، توسعه متوازن و نگاه به نقاط کم برخوردار مورد تاکید است | پایگاه خبری آوای هگمتان
  • امروز : چهارشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 13 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Wednesday - 19 June - 2024
6
مدیرمنطقه دو شهرداری همدان خبر داد:

در جهت تحقق عدالت اجتماعی، توسعه متوازن و نگاه به نقاط کم برخوردار مورد تاکید است

  • کد خبر : 1647
  • ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۸:۳۷
در جهت تحقق عدالت اجتماعی، توسعه متوازن و نگاه به نقاط کم برخوردار مورد تاکید است
 مدیر منطقه دو شهرداری همدان گفت: در جهت تحقق عدالت اجتماعی توسعه متوازن و نگاه به نقاط کم برخوردارهمواره مورد تاکید است

به گزارش آوای هگمتان، حامد جلیلوند بیان کرد: خدمات شهری به مثابه نوعی کالای عمومی محاسبه میشود برآورد و مکانیابی صحیح آنها در حوزه مدیریت شهری است؛ بنابراین نمیتوان بخشی از جامعه شهری را از آن محروم نمود .

وی افزود:عدالت فضایی به منزله توزیع عادلانه خدمات و امکانات شهری به منظور رسیدن به یک جامعه متوازن و یکی از رهیافتهای عدالت اجتماعی است. عدم توزیع مناسب خدمات باعث از میان رفتن عدالت و افزایش نارضایتی شهروندان از محل سکونت خود و مدیران شهری خواهد شد از این رو شهرداری منطقه دو توسعه متوازن را سرلوحه فعالیت های عمرانی خود قرار داده و در جهت تحقق عدالت اجتماعی کوشش مینماید.

جلیلوند با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ شهرداری منطقه دو را از لحاظ بودجه ریزی سال خوبی دانست و تصریح نمود:. بودجه سالجاری شهرداری منطقه دو را بالغ بر ۲۸۳ میلیارد تومان بوده و این میزان بودجه در مقایسه با سالهای قبل افزایش چشمگیری داشته است در منطقه دو اقدامات خوبی در زمینه های مختلف انجام شده وآماده تحولات بزرگی هستیم.

وی افزود: درمقام مقایسه در بحث بودجه یک افزایش صد میلیارد تومانی نسبت به سال گذشته بازحمات همکاران در حوزه درآمد و املاک و حوزه مالی داشتیم که عمده این بودجه به مباحث عمرانی تخصیص یافته است.

*در سالجاری ۱۲۰ میلیارد تومان صرف هزینه های عمرانی شد

مدیر منطقه دو با اشاره به اینکه هزینه های جاری را پایین نگه داشته ایم، یاد آور شد: با کاهش هزینه های جاری، هزینه های عمرانی را افزایش داده ایم و امسال۱۲۰ میلیارد تومان هزینه عمرانی داشته ایم و ۵۰ الی ۶۰ میلیارد نیز هزینه املاک و بازگشایی معابر شده است.

وی  در ادامه با بیان اینکه بیشترین نارضایتی را در خصوص آسفالت ریزی در سطح معابر را داشتیم، افزود:  با برنامه ریزی و لطف خداوند توانستیم در دو سال گذشته بالغ بر ۱۴۰ هزار تن آسفالت با کیفیت در سطح معابر استفاده کنیم و مشکلات تا حد زیادی حل شده است .

جلیلوند با اشاره به برخی مشکلات در منطقه دوشهرداری همدان، اظهار داشت: مشکل اساسی دفع آب های سطحی بود و همواره باعث از بین رفتن سرمایه مردم و خسارتهای مختلف می شد که خوشبختانه مطالعات و تا حدودی بحث عمرانی آن از قبل انجام شده بود و ما توانستیم بیش ازسه و نیم کیلو متر لوله گذاری و یک نقب و تونل  برای جمع آوری وهدایت آبهای سطحی داشته باشیم که می توان گفت در حد یک کار ملی و بی نظیر بود .

مدیر منطقه دو در زمینه توسعه فضای سبز نیز تصریح کرد: بر اساس بودجه اختصاص یافته امسال توانستیم توسعه فضای سبز داشته باشیم و دو برابر شدن فضای سبز را امسال در دستور کارداریم.

جلیلوند ایجاد پارک فرامنطقه ای اکباتان را یک پروژه قابل افتخار معرفی کرد و افزود: پارک فرا منطقه ای اکباتان  یک پروژه قابل افتخار برای استان است.

وی خاطر نشان کرد: پارک اکباتان می تواند پایلوت برگزاری جشنواره های تابستانی و زمستانی و برخی برنامه های تفریحی باشد و با توجه به ظرفیت سد اکباتان، ایجاد پارک ساحلی و پارک کوهستانی و جنگلی برای استانی که ادعای توسعه یافتگی دارد احساس می شد و با یک طراحی که همکاران خود شهرداری ارایه داده اند این امر میسر شد.

*سرانه فضای سبزبه ۱۶ متر افزایش یافته است

مدیر منطقه دو همدان با اشاره به سرانه فضای سبز در این منطقه نیز گفت:  قبل از ایجاد پارک کوهستانی و ساحلی، سرانه فضای سبز ۷ متر مربع بود که در حال حاضربه ۱۵و نیم الی ۱۶ متر رسیده است.

جلیلوند در ادامه گریزی هم به احداث پروژه پارکینگ آقاجانی بیک زد و گفت: پارکینگ آقا جانی بیک سوابق اجرایی آن مشخص و مستند است و این پروژه سابق بر این یک پروژه ستادی بود و زمانی که ما این پروژه را تحویل گرفتیم سه تا بلوک زیر بنا بیشتر نداشت و زمانی که مساییل مالی و اجرایی به منطقه دو محول شدنظم بهتری یافت به طوری که در عرض دو سال گذشته  سفت کاری پروژه به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه این پارکینگ  گنجایش ۶۰۰ خودرو در نقشه و چیزی که قابل ارایه باشد حدود هزار خودرو است، افزود: این پارگینگ در ۷ طبقه فضای اداری و در سه بلوک برنامه ریزی شده ومباحث اجرایی آن نیز ۷۰ درصد به پایان رسیده است.

جلیلوند با اظهار اینکه این پارکینگ نازک کاری و رو کاری خاصی ندارد و صرفا وقتی نما زده شود پروژه به اتمام خواهد رسید، افزود: یک سری اختلاف با پیمانکار این پروژه شرکت نصر اصفهان داریم و در مباحث حقوقی و در رسیدگی به صورت وضعیت آن یک سری ابهامات وجود دارد که باید رفع شود و این اختلاف به کمیسیون ماده ۳۸ارجاع شده که محل رسیدگی به دعاوی بین پیمانکار و کار فرماست و خوشبختانه رای صادر شده به نفع ماست و به پیمانکار بدهی نداریم.

وی افزود: طبق قرار داد ۸۰ درصد بدهی ها به صورت ملک و ۲۰ درصد نقدی باید پرداخت شود که بابت نقدی یک ریال بدهی هم نداریم و از بابت ملک که زمین واگذار شده ولی سند نزدیم تا موانع حقوقی رفع شود.

مهندس جلیلوند از احداث پارک مصلی همدان در مراحل پایانی خبر داد و افزود : تپه مصلی همدان که در قلب شهر همدان قرار گرفته در سالیان گذشته مغفول از ساماندهی بود که با عزم جدی شهرداری منطقه دو حالا شاهد دگرگون شدن ویترین آن هستیم و اهم اقدامات عمرانی از قبیل جداره سازی، کف سازی، پردازش محوطه، پله سازی، ایجاد آبشار مصنوعی ، توسعه فضای سبز و همچنین در آتیه نه چندان دور ایجاد پل عابر وسیع؛ همه و همه اقداماتی است که برای گام اول توسعه و ساماندهی تپه مصلی همدان در حال انجام است..

مدیر منطقه دو شهرداری خاطرنشان کرد: اوضاع دسترسی برای نمازگزاران عید فطر در شأن مردم دارالمؤمنین همدان نبود و این اقدامات به عنوان حداقل خدمات برای شهروندان مد نظر قرار گرفت وی با اشاره به این که مسیر دسترسی علاقمندان به کتاب خوانی از راه تپه مصلی امکان پذیر است گفت: شیب تند و وضعیت نامناسب مسیر مصلی کمی این علاقمندی به مراجعه به کتابخانه مرکزی را با دشواری‌هایی مواجه کرده بود که تصمیم ما را برای تحرک و اقدام جدی‌تر کرده بود.

*ایجاد آبشار مصنوعی در پارک مصلی

وی سپس به ایجاد آبشار مصنوعی این پارک اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در همدان آبنمای گردشی و مخزنی در محوطه تپه مصلی ایجاد می‌شود که با ساخت مخزن بتنی در بالادست تپه و ایجاد حوضچه آبگیر در پایین دست به طور گردشی شاهد جاری شدن نعمت الهی باشیم.

جلیلوند با بیان اینکه جای یک پارک سنگی در همدان خالی بود، خاطر نشان ساخت: با راه اندازی این پارک سنگی تغییرات اساسی را در این منطقه شاهد خواهیم بود.

وی مهمترین عامل در خصوص گسترش و حفظ فضای سبز در تپه مصلی را داشتن آب کافی، شرایط اقلیمی و خاکی مناسب دانست و افزود: در این زمینه با اقدامات عمرانی و برنامه ریزی مناسبی که انجام شده است می توان دید و منظری بسیار مناسبی را در مصلی ایجاد کرد.

مهندس جلیلوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی معابر، یاد آور شد: در بازگشایی معابر نیز مشکل اصلی خیابان طالقانی بود که حل شد و کوی محمدیه که هر ساله تعدادی کشته داشت که با تعریض این معبر سرنوشت این منطقه تغییر کرد و خوشبختانه در منطقه دو شهرداری همدان گره ترافیکی خاصی وجود ندارد.

وی افزود: در حفظ میراث فرهنگی نیز اقداماتی داشتیم که مهمترین آن بحث جداره سازی پیاده راه بوعلی است که توانسته ایم شکل و شمایل خوبی به این پیاده راه بدهیم.

جلیلوند  بابیان اینکه معابر، بلوارها و خیابان‌ها از مهم‌ترین فضاهای شهری هستند که مورداستفاده روزمره شهروندان قرار دارد و آسفالت معابر و مناسب‌سازی مسیرها می‌تواند نقش مهم و ارزنده‌ای در ارتقاء رضایتمندی شهروندان داشته باشد، افزود: شهرداری منطقه دو سال گذشته بیش از ۶۰ هزار تن آسفالت در معابر سطح منطقه توزیع نموده  و در سال جاری نیز نهضت آسفالت منطقه دو با برنامه ریزی و جدیت  کار خودرا آغاز و هم اکنون در معابر اولویت بندی شده مشغول ارائه خدمات میباشند

*اجرای چمن مصنوعی زمین فوتبال در پارک چمران

مدیر منطقه دو از آغاز عملیات اجرایی چمن مصنوعی زمین فوتبال در پارک چمران خبر داد و افزود : یکی از اهداف احداث زمین های چمن مصنوعی در کنار دیگر پروژه‌های ورزشی، توسعه زیرساخت‌های ورزشی شهر،افزایش میزان سرانه ورزشی و همچنین ایجاد بستر مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان است که شهرداری منطقه دو در سال گذشته چند زمین ورزشی در پارک کودک اجرایی نمود و در سال جاری نیز زمین چمن مصنوعی پارک چمران را در دستور کار قرار داده است.

مهندس جلیلوند از آغاز عملیات اجرایی احداث ساختمان جدید منطقه ۲ شهرداری خبر داد و افزود : فراهم نمودن زیربنا و محل مناسب مراجعه یکی از ارکان‌های مهم تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات در شهرداری‌هاست که باعث رضایت خاطر مراجعین و کارکنان خواهد شد که در همین راستا، عملیات عمرانی احداث ساختمان جدید منطقه ۲ شهرداری آغاز شد.

وی بازسازی و ساخت سرویس بهداشتی جدید را یکی از برنامه های اجرایی امسال برشمرد و افزود: علاوه بر ساخت سرویس بهداشتی در پل پهلوانها و پارک کودک  ، سرویس های بهداشتی بوستان های سطح منطقه نیز در حال  بازسازی میباشد.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان با اشاره به دیگر اقدامات،  یاد آور شد: باوجود رکود بازار ساخت و ساز و کمبود نقدینگی ، منطقه ۲ شهرداری همچنان با اولویت بندی پروژه ها و برنامه ریزی صحیح  و با به کار گیری نیروهای جوان و متخصص هم اکنون چندین پروژه مهم و اساسی از جمله پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ ، هدایت آبهای سطحی ، عملیات جدولگذاری و پیاده رو سازی بصورت گسترده ، ساماندهی مصلی و لایروبی قنوات  و غیره را  در دست اجرا دارد.

جلیلوند در پایان اظهار داشت: تسهیل عبور و مرور، ارتقای سطح ایمنی معابر، مدیریت به هنگام بحران در شرایط جوی نامناسب، دفع آب‌های سطحی به منظور ایمن‌سازی مناطق مسکونی از خطر وقوع سیلاب، رفع خسارت‌های احتمالی به تاسیسات شهری و پروژه های عمرانی نظیر آسفالت معابر، جداول وایجاد فضای سبز و افزایش سرانه فضای سبزو تسریع در پروژه های عمرانی از جمله اهداف شهرداری منطقه دو به شمار می رود و بنده به همکاران خود به لحاظ عملکردی نمره ۱۸ می دهم .

لینک کوتاه : https://avayehegmatan.ir/?p=1647

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
آوای هگمتان، بیمه سلامت همدان، فریبرز نیاستی، حق بیمه ، پنج دهک نخست آوای هگمتان، جهادکشاورزی همدان، دهه فجر آوای هگمتان، دانشگاه علوم پزشکی همدان، بیمارستان کودکان، بیمارستان اکباتان آوای هگمتان، روز مهندس، دانشگاه صنعتی همدان آوای هگمتان، شرکت توزیع نیروی برق، همدان، طوفان، سرما آوای هگمتان، شرکت سیاحتی علیصدر، نمایشگاه گردشگری، تهران اجتماعی ارتباطات استاندار اسدآباد انتخابات بازگشایی بخشش بیمه سلامت استان همدان، فریبرز نیاستی،بیماری سخت درمان، سرطان، اتیسم، بال پروانه ای بیمه سلامت همدان، درمان نازایی و ناباروری بیمه سلامت همدان، مطالبات داروخانه ها، بهمن ماه جهان اسلام خبری دادگستری رئیسی رهبر رییس کل دادگستری استان، پرونده، عفو، مصالحه سرطان سلامت شهرداری شهرداری همدان، صوفی،پل سردار همدانی عفو غار علیصدر، همدان، گردشگر فرودگاه همدان، استاندار همدان، پرواز کیش قتل قصاص قوه قضاییه مجلس مجمع خیرین مخابرات مددجو،مدیر کل بهزیستی،اعطای تسهیلات مددکاری میراث فرهنگی همدان ورزش،تویسرکان،پرروژه‌،همدان کارخانه کودهای شیمیائی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گذشت گنبد علویان گوشت