تجلیل از بسیج اصناف واتحادیه های تحت پوشش | پایگاه خبری آوای هگمتان
  • امروز : جمعه - ۱۱ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : 21 - شعبان - 1445
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024
1
در بزرگداشت دست اندرکاران کنگره ۸ هزار شهید استان؛

تجلیل از بسیج اصناف واتحادیه های تحت پوشش

  • کد خبر : 7295
  • ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۲
تجلیل از بسیج اصناف واتحادیه های تحت پوشش
از بسیج اصناف و اتحادیه‌های تحت پوشش در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی دومین کنگره‌ی ملی ۸ هزار شهید استان از بسیج اصناف و اتحادیه های تحت پوشش تقدیر و با اهدا لوح از رئیس اتاق اصناف همدان نیز تجلیل به عمل آمد.

به گزارش آوای هگمتان ، مراسم تجلیل از عوامل اجرایی و دست‌اندرکاران دومین کنگره‌ی ملی هشت هزار شهید استان با حضور حضرت آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی نماینده ولی‌فقیه در استان، دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان، سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولین نظامی، انتظامی و امنیتی و اصحاب رسانه برگزار شد.

حجت‌الاسلام «شعبانی» با بیان اینکه هدف صرفا برگزاری کنگره شهدا نیست، گفت: کنگره موضوعیت ندارد؛ نکته حائز اهمیت اتفاقاتی است که در کنگره می‌افتد و آن انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است. ما در برگزاری کنگره وقتی موفق هستیم که بتوانیم این فرهنگ را در جامعه اشاعه دهیم

نماینده ولی فقیه در استان همدان در مراسم تجلیل از دست اندرکاران اجلاسیه دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، اظهار داشت: در آیاتی از قرآن کریم صحبت از انسان‌هایی می‌شود که در کنار انبیای الهی تحقق بخش اهداف الهی بودند و به تعبیر قرآن اگر انسان‌هایی که هدف‌های الهی و اخلاص دارند در کنار انبیا نبودند؛ طبیعتا اهداف انبیا محقق نمی‌شد.

وی افزود: قرآن کریم برای این نوع افراد ویژگی‌هایی را مطرح کرده که در راه خدا ضعیف نیستند و مقاومت شرط اصلی ماندن در کنار انبیا و تحقق اهداف الهی است و همچنین سست نشدن در هدف دیگر ویژگی این افراد است‌

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: در این ۴۴ سال، اینگونه انسان‌ها را دیدیم که یکی از مصادیقش، هشت هزار شهید استان همدان است که کنگره به نام و یاد آنان برگزار شد.

وی اضافه کرد: آن‌ها ربیون بودند که قرآن کریم از آنان تجلیل و یاد کرده است، این‌ها انصارالله بودند و امیدوارم ما هم بتوانیم مسیر شهدا را با صداقت کامل پیش ببریم.

حجت‌الاسلام شعبانی با بیان اینکه کنگره شهدا خدمت بزرگی برای توسعه دادن به فرهنگی بود که شهدا به دنبال آن بودند، خالصانه پیگیری کردند و برای آن به شهادت رسیدند، تصریح کرد: کار فرهنگی که کنگره یکی از نماد‌های فرهنگی ما است بدون استمرار ممکن پذیر نیست، در سند فرهنگی استان مساله ایثار و شهادت مطرح شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: قطعا اگر همراهی همه مسئولان با یکدیگر نبود، کنگره شکل نمی‌گرفت، در استان همدان شاهد یک وحدت و همراهی بودیم و همه پای کار بودند. کنگره به مدت چهار شب با حضور میهمانان مختلف کشوری برگزار شد و اتفاق بسیار مبارکی بود.

وی با بیان اینکه هدف صرفا برگزاری کنگره نیست، افزود: کنگره موضوعیت ندارد؛ نکته حائز اهمیت اتفاقاتی است که در کنگره می‌افتد و آن انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است. ما در برگزاری کنگره وقتی موفق هستیم که بتوانیم این فرهنگ را در جامعه ترویج دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان ضمن قدردانی از صبر و همراهی خانواده شهدا در برگزاری هرچه بهتر کنگره شهدا، گفت: هر شهیدی از یک خانواده شهید متعلق به همه جامعه است، هرکسی که دل در گروی آرمان‌های شهدا دارد منسوب به شهدا است.

وی بیان داشت: وقتی کار عظیمی برگزار می‌شود به طور حتم مشکلاتی نیز دارد که باید نقد‌ها شنیده و اشکالات برطرف شده و باید همه کمک کنیم کنگره بعدی در شرایط بهتری برگزار شود.

حجت‌الاسلام شعبانی در پایان با تاکید بر اینکه کنگره بعدی را با فضاسازی بهتری برگزار کنیم، متذکر شد: در این کنگره همه زحمت کشیدند و توجه به کار‌های هنری که مورد توجه رهبر انقلاب هستند هم همچون فصل شیدایی و تولید چندین فیلم سینمایی در راستای این کنگره اتفاق افتاد.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان با اظهار اینکه شهدا در رسیدن به هدف و آرمان خود تا حصول نتیجه دست برنداشتند و جان شیرین خود را تقدیم کردند، افزود: شهدا معلمین و الگویی شایسته برای جوانان و نسل‌های آینده هستند.

وی با عنوان اینکه مقایسه مشکلات کشور ما با مشکلات سایر کشور‌ها نشانگر این اصل بود که خون شهدا عامل بقا و مانایی ایران است، تصریح کرد: خداوند نگاه ویژه به کشور ما به واسطه خون شهدا دارد و در سایه این نگاه رهبرانی، چون مقام معظم رهبری به ما اهدا کرده است.

استاندار همدان تاکید کرد: رهبران این نظام در طول زمان مسیر را به درستی شناسایی کرده و در این اقیانوس متلاطم از بلایا و مشکلات، مردم را به درستی هدایت می‌کنند.

وی در ادامه با اظهار اینکه اگر ندای انقلاب اسلامی نبود، بی شک نامی از فلسطین و فلسطینیان نیز نبود، افزود: ملت مظلوم فلسطین شهدای زیادی را تقدیم کردند تا به همگان ثابت شود، ظلم و ظالم پایدار نخواهند بود.

* همدلی و وفاق در برگزاری دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید

قاسمی فرزاد با عنوان اینکه دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان، با وفاق و همدلی بی نظیر برگزار شد، تصریح کرد: وحدت و انسجام که از عمق وجود نشات گرفته بود به خوبی نمود داشت.

استاندار همدان کنگره ملی ۸ هزار شهید استان را به مثابه یک قله در نظر گرفت و دومین قله در دارالمومنین را وحدت و انسجام بین دستگاه‌ها اعلام کرد و ادامه داد: قطعا اشکالات و نقص هایی در برگزاری کنگره وجود داشت.

وی با تاکید براینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تقویت و وحدت بین امت اسلامی را به همراه دارد، متذکر شد: برگزاری یادواره‌های شهدای اقشار مختلف در نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان بی تاثیر نیست و امیدواریم کنگره های بعدی با رفع نواقص باشکوه‌تر و ویژه‌تر از گذشته برگزار شود.

*پایان کنگره دوم شهدا، آغاز کار کنگره سوم است

سردار سرتیپ دوم پاسدار «مظاهر مجیدی» گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در دیدار با عوامل اجرایی کنگره تاکید کردند که هر پنج سال کنگره برگزار شود این موضوع را یادآور می‌شوم که پایان کنگره دوم آغاز شروع کار کنگره سوم است و ما می‌خواهیم دبیرخانه کنگره سوم را فعال کنیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان استان همدان اظهار داشت: قدردان شهدا هستیم که این زمینه را فراهم کردند تا به یاد آنان قدم برداریم و دست ما را گرفتند و توفیق پیدا کردیم که در مسیر و نگاهی که آن‌ها داشتند قرار بگیریم و امیدوارم که خداوند لطف کند تا بتوانیم در جوار آنان باشیم و از نعمت‌های الهی بهره‌مند شویم.

وی ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزار کننده کنگره از جمله ریاست کمیته‌های ۲۳ گانه، افزود: بهترین هدیه برای همه ما فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با عوامل اجرایی کنگره بود و ایشان تاکید داشتند که کار برای شهدا مستمر و ادامه دار باشد.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با تاکید براینکه به لطف خداوند دومین کنگره ملی هشت استان همدان با موفقیت برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در دیدار با عوامل اجرایی کنگره تاکید کردند که هر پنج سال کنگره برگزار شود این موضوع را یادآور می‌شوم که پایان کنگره دوم آغاز کار کنگره سوم است و ما می‌خواهیم دبیرخانه کنگره سوم را فعال کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا نیاز است که خیلی از اقداماتی که برای شهدا باقی مانده است همچون ثبت و مکتوب کردن خاطرات شهدا را ادامه دهیم؛ چرا که نگاشتن زندگی‌نامه شهدا برای آیندگان بسیار موثر است.

سردار مجیدی با اشاره به برگزاری ۲۰۰ عنوان برنامه در راستای برگزاری کنگره شهدا در سطح استان، تصریح کرد: برگزاری این تعداد برنامه بسیار فضای استان را تغییر داد. در راستای کنگره شهدا برای تمام اقشار جامعه یادواره شهدا برگزار شد، سه هزار و ۵۳۵ جهیزیه اهدا شد و لذا باید این نوع کار‌ها را ادامه دهیم.

وی با اشاره به برگزاری برنامه فصل شیدایی گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر کار‌های هنری است و در این برنامه به مدت ۲ ساعت مروری برای تمام معرفت‌های دینی می‌شد و نسل نوجوان به راحتی با اتفاقات صدر اسلام تا به امروز آشنا شدند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان متذکر شد: برگزاری دومین کنگره شهدا یک اقدام عظیمی بود و قطعا در هر کار بزرگی اشکالاتی است؛ اما ماحصل همه این کار‌ها این بود که روحیه جهاد و شهادت را در جامعه گسترش دهیم که حرکت امروز مردم مظلوم فلسطین ناشی از این روحیه است.

* گفتنی است در پایان مراسم از سازمان ها و ادارات و دست اندرکاران برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان تقدیر و تجلیل به عمل آمد

لینک کوتاه : http://avayehegmatan.ir/?p=7295

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
آوای هگمتان، جهادکشاورزی همدان، دهه فجر آوای هگمتان، دانشگاه علوم پزشکی همدان، بیمارستان کودکان، بیمارستان اکباتان آوای هگمتان، روز مهندس، دانشگاه صنعتی همدان آوای هگمتان، شرکت توزیع نیروی برق، همدان، طوفان، سرما آوای هگمتان، شرکت سیاحتی علیصدر، نمایشگاه گردشگری، تهران اجتماعی ارتباطات استاندار اسدآباد انتخابات بازگشایی بخشش بیمه سلامت استان همدان، فریبرز نیاستی،بیماری سخت درمان، سرطان، اتیسم، بال پروانه ای بیمه سلامت همدان، درمان نازایی و ناباروری بیمه سلامت همدان، مطالبات داروخانه ها، بهمن ماه جهان اسلام خبری دادگستری رئیسی رهبر روستا،هنر،هنرمند،وام اشتغال رییس کل دادگستری استان، پرونده، عفو، مصالحه سرطان سلامت شهرداری شهرداری همدان، صوفی،پل سردار همدانی عفو غار علیصدر، همدان، گردشگر فرودگاه همدان، استاندار همدان، پرواز کیش قتل قصاص قوه قضاییه مجلس مجمع خیرین مخابرات مددجو،مدیر کل بهزیستی،اعطای تسهیلات مددکاری میراث فرهنگی همدان ورزش،تویسرکان،پرروژه‌،همدان کارخانه کودهای شیمیائی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گذشت گنبد علویان گوشت