توسعه زیرساخت‌های مراکز رشد در همدان/ انعقاد تفاهم نامه اجرای 67 پروژه بهداشتی | پایگاه خبری آوای هگمتان
  • امروز : چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 22 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Wednesday - 29 May - 2024
6
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

توسعه زیرساخت‌های مراکز رشد در همدان/ انعقاد تفاهم نامه اجرای ۶۷ پروژه بهداشتی

  • کد خبر : 5178
  • ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
توسعه زیرساخت‌های مراکز رشد در همدان/ انعقاد تفاهم نامه اجرای ۶۷ پروژه بهداشتی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از توسعه زیرساخت‌های مراکز رشد در همدان خبر داد و گفت: رشد برخی شاخص‌ها در حوزه‌های بهداشتی، عمرانی و پژوهشی در یک‌سال گذشته بسیار چشمگیر است.

به گزارش آوای هگمتان، محمد مهدی مجذوبی در دیدار با نمایندگان استان همدان در مجمع نمایندگان استان از اهم اقدامات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان همدان طی یک سال اخیر سخن گفت و اظهارکرد: خوشبختانه دراین ایام توانستیم رتبه اول کشوری را در بین دانشگاه‌های تیپ یک از نظر شاخص پویایی نظارت بر مراکز درمانی کسب کنیم.

وی به راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع بهداشت در این مدت اشاره کرد و افزود: طراحی و اجرای طرح همت (پاسخگویی به سوالات تلفنی شهروندان در زمینه‌های روانشناختی مربوط به همه‌گیری کرونا) با راه‌اندازی خط تلفن ۳۱۱۳ از جمله اقدامات اثرگذار بوده است.

* اخذ رتبه برتر کشوری در پوشش واکسیناسیون بالای ۱۰۰درصد مادران باردار استان همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره اخذ رتبه برتر کشوری در پوشش واکسیناسیون بالای ۱۰۰درصد مادران باردار استان همدان گفت: پوشش مناسب واکسیناسیون کووید۱۹در جمعیت بالای ۱۸ سال نیز حائز اهمیت بود.

وی با بیان اینکه توانستیم مدیریت اختلالات طیف اوتیسم را به طور انحصاری در کشور داشته باشیم گفت: تهیه اطلس و تعیین نقاط پرخطر رفتار خودکشی نسبت به طراحی مداخلات موثرو پیگیری فعال موارد خاص از دیگر اقدامات بوده است.

*انجام ۱۲ طرح در قالب ارتباط دانشگاه با صنعت

دکتر مجذوبی از انجام ۱۲ طرح به منظور ارتباط دانشگاه با صنعت به ارزش ۷ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان طی یک سال اخیر خبر داد و گفت: مرکز نوآوری و شتابدهی و بانک مواد و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه به متراژ ۱۰۶ مترمربع راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به تخصیص فضای جدید برای استقرار هسته‌های فناور در مرکز رشد دانشگاه یادآور شد: دو تفاهم نامه با موسسات دانش‌بنیان برکت و شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش نیز در این راستا منعقد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان به راه‌اندازی استودیو سلامت و تولید محتوای آموزشی اطلاع‌رسانی سلامت اشاره کرد و گفت: زمین‌های دارای معارض سایت پردیس دانشگاه نیز به مساحت ۱۳۴ هزار متر مربع به مبلغ ۳۲۰ میلیارد ریال در راستای اجرای مصوبه هیات امنای دانشگاه خرید و تملک شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های بهره‌وری در دانشگاه شامل خرید کپسول گاز انتونوکس برای انجام زایمان بی درد و افزایش زایمان طبیعی افزود: انجام معاینه فنی موتورخانه‌ها برای کاهش مصرف سوخت و برنامه چرخشی متخصصین نسبت به حضور در بیمارستان‌های شمال استان از دیگر اقدامات است.

دکتر مجذوبی از تامین ملزومات بازچرخانی آب بخش دیالیز و جلوگیری از هدررفت سالانه۹۳۰ مترمکعب آب در بیمارستان بهار سخن گفت وعنوان کرد: سه دستگاه یورتروسکوپ نسبت به افزایش ضریب اشغال تخت بخش ارولوژی در بیمارستان شهید بهشتی خریداری شده است.

وی استفاده از روش‌های ترمیم پرداختی با fix payment را نسبت به ترغیب متخصصین به ماندگاری در شهرستان فامنین از دیگر اقدامات دانست و افزود: درمانگاه تخصصی طب ایرانی در بیمارستان فرشچیان سینا (اولین بیمارستان در قطب غرب کشور) راه‌اندازی شده است.

* ارائه خدمات دندانپزشکی در مراکز خدمات سلامت دولتی چهار شهرستان استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به ارائه خدمات دندانپزشکی در مراکز خدمات سلامت دولتی چهار شهرستان استان گفت: کلینیک ویژه شهید حسن ربیعی شهرستان تویسرکان افتتاح و بخش جدید همودیالیز بیمارستان آیت‌الله قدوسی شهرستان نهاوند ایجاد شد.

وی با اشاره به خرید تجهیزات پزشکی از بودجه محرومیت‌زدایی برای هر شبکه بهداشت به مبلغ دو میلیارد تومان یادآورشد: طرح مهم دارویار از ۲۳ تیرماه سال جاری نیز اجرای شده و اثرات آن امروز در استان قابل توجه است.

دکتر مجذوبی بیان کرد: کاهش ۲۵درصدی صدور حواله میزو پروستول برای سقط‌‌های درمانی طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت با بررسی دقیق کارشناسان در راستای اجرای طرح جوان‌سازی جمعیت مدنظر بوده است.

*تشدید بازرسی بر شرکت‌های پخش دارویی در استان

این مقام مسئول با بیان اینکه تجهیزات خوابگاهی و تعمیرات به ارزش ۲۱۷ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال خریداری شد گفت: پایش سلامت روان دانشجویان جدیدالورود و جذب ۲۵ همتایار سلامت روان از دیگر اقدامات بوده است.

وی با اشاره به تشدید بازرسی بر شرکت‌های پخش دارویی به منظور توزیع عادلانه و به‌موقع دارو در سطح استان در ادامه در حوزه اقدامات بخش آموزشی افزود: خوشبختانه امسال خوابگاه شهید سردار همدانی برای اسکان ۳۱۴ دانشجوی پسر افتتاح شد.

دکتر مجذوبی به کسب رتبه ۸ کشوری سایت مفدا همدان در بخش نرم‌افزارهای پیام‌رسان اشاره کرد و افزود: تشکیل دفتر فرهنگی در بیمارستان‌ها، کسب رتبه کشوری توسط دانشجویان،کسب رتبه ۶ کشوری در آزمون جامع داروسازی، پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی را می توان از دستاوردها برشمرد.

وی با ابراز خرسندی از کسب مقام‌های اول تا چهارم آزمون‌های جامع داروسازی، پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی در سال گذشته و در سطح کلان منطقه آمایشی ۳ کشور توسط ۷ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: کسب رتبه در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد توسط ۱۳ دانشجو از دیگر افتخارات است.

*انعقاد تفاهم نامه اجرای ۶۷ پروژه بهداشتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان به انعقاد تفاهم نامه با وزارت بهداشت نسبت به اجرای ۶۷ پروژه عمرانی در حوزه معاونت بهداشتی به مبلغ یک هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال اشاره کرد و از اخذ سند مالکیت تکبرگ برای ۴۰ واحد دانشگاهی خبر داد.

وی گریزی به اجرای پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی همدان طی یک سال اخیر داشت و گفت: احداث ساختمان بیمارستان فاطميه همدان با زیر بنای ۶ هزار و۵۰۰ مترمربع آغاز شد که اعتبار هزینه شده برای این پروژه ۸۶۵ هزار و ۷۷۳ میلیون ریال بود و خوشبختانه با سفر ریاست جمهور به استان مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر مجذوبی راه‌اندازی دپارتمان طب ایرانی را از مهمترین اقدامات حوزه سلامت دانست و در ادامه به اهم اقدامات دانشگاه علوم پزشکی همدان در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: آموزش و مشاوره قبل، حین و پس از ازدواج، پیشگیری و تشخیص زودرس ناباروری و درمان آن، سیاستگذاري در کاهش سقط عمدی جنین، مشاوره فرزندآوری و کاهش نرخ سزارین از موارد مورد توجه است.

وی با اشاره به اقدامات معاونت بهداشتی در راستای فرهنگ‌سازی نسبت به مسئله فرزندآوری و رصد جامع و مستمر شاخص‌های آماری حوزه فرزندآوری عنوان کرد: پرداخت پاداش و کارانه به مراقبین سلامت و بهورزان در ازای افزایش میزان موالید، تشویق ویژه مادران متولد دهه شصت به فرزندآوری به عنوان اقدامی فوری و ضروری، تعیین اولویت‌های پژوهشی کشور در حوزه جمعیت و تشکیل جلسات قرارگاه جوانی جمعیت در دانشگاه و کمیته‌های تخصصی مربوطه از دیگر اقدامات این حوزه است.

*تدوین برنامه سال ۱۴۰۴ در افزایش نرخ باروری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه برنامه راهبردی سال ۱۴۰۴ در افزایش نرخ باروری از سوی دانشگاه علوم پزشکی همدان تهیه و تدوین شده است گفت: برگزاری جلسات متعدد با اندیشمندان و متخصصین حوزه جمعیت دانشگاه و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها نسبت به چالش‌های جمعیت کشور و استان را می توان از دیگر اقدامات برشمرد.

وی در این میان به پلمپ دو مرکز مامائی سقط جنین توسط واحد بازرسی و نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی طی یک ماه اخیر اشاره کرد و افزود: دوره‌های آموزشی در تربیت کنشگرهای جمعیتی در سطح استان و نیز همایش و سلسه نشست‌های «نبض زندگی» با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی با بهره‌گیری از اساتید مطرح کشوری و حضور بیش از ۵۰۰ نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی، اصحاب رسانه، مبلغین و اساتید حوزوی برگزار شد.

لینک کوتاه : http://avayehegmatan.ir/?p=5178

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
آوای هگمتان، بیمه سلامت همدان، فریبرز نیاستی، حق بیمه ، پنج دهک نخست آوای هگمتان، جهادکشاورزی همدان، دهه فجر آوای هگمتان، دانشگاه علوم پزشکی همدان، بیمارستان کودکان، بیمارستان اکباتان آوای هگمتان، روز مهندس، دانشگاه صنعتی همدان آوای هگمتان، شرکت توزیع نیروی برق، همدان، طوفان، سرما آوای هگمتان، شرکت سیاحتی علیصدر، نمایشگاه گردشگری، تهران اجتماعی ارتباطات استاندار اسدآباد انتخابات بازگشایی بخشش بیمه سلامت استان همدان، فریبرز نیاستی،بیماری سخت درمان، سرطان، اتیسم، بال پروانه ای بیمه سلامت همدان، درمان نازایی و ناباروری بیمه سلامت همدان، مطالبات داروخانه ها، بهمن ماه جهان اسلام خبری دادگستری رئیسی رهبر رییس کل دادگستری استان، پرونده، عفو، مصالحه سرطان سلامت شهرداری شهرداری همدان، صوفی،پل سردار همدانی عفو غار علیصدر، همدان، گردشگر فرودگاه همدان، استاندار همدان، پرواز کیش قتل قصاص قوه قضاییه مجلس مجمع خیرین مخابرات مددجو،مدیر کل بهزیستی،اعطای تسهیلات مددکاری میراث فرهنگی همدان ورزش،تویسرکان،پرروژه‌،همدان کارخانه کودهای شیمیائی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گذشت گنبد علویان گوشت